Spor Hekimliği Randevusu Nasıl Alınır?

Spor hekimliği sporcuların yapılan aktivite sonucu, fiziksel ve psikolojik olarak fizyolojik tedavilerle sporcuyu zinde tutmak ve de hedefine fizyolojik olarak yetiştirmek olduğu ve bundan sorumlu bir Tıp dalıdır. Özellikle son yıllarda artan spor aktiviteleri ile birlikte bir branş halini spor hekimliği ya özel olarak takımlarda çalışır ya da devlette atanarak devlet hastanelerinde görev alırlar.  Spor hekimliği alanını bitiren her üye Spor Hekimliği diploması ile kendi şartları doğrultusunda  ya şahsında bir poliklinik tarzı yer açıp işlemesini sağlar ya da herhangi bir spor takımı ya da kurumu ile anlaşır kendi kariyerine devam eder. Halihazırda her türlü tedavi amaçlı mecrada bulunduğu gibi Spor hekimliğinde de randevu sistemi bulunur.

Kimler Spor Hekimi Olabilir?

Randevu, hem devlette çalışan spor hekimleri için geçerli hem de kendi alanında özel olarak kariyerine devam eden hekimler için de geçerlidir. Bu alanda öncelikle Devlette çalışan bir spor hekiminden randevu alınmak istenir ise, tıpkı devletin hastane randevuları gibi ya telefon açılarak doktor belirtilip randevu istenir ya da hastanenin internet sitesinden randevu kesilir. Bu bağlamda tercih edilen genelde bekleme gün sayısının az tutulacağından ya da bir diğer deyiş ile daha erken randevu veren hastanenin internet sitesi ve sağlık bakanlığının internet sitesidir. (nvi randevu) Bu şartlar devlet kadrosunda çalışan Spor Hekimleri için geçerlidir.

spor hekimligi randevu

spor hekimliği randevusu nasıl alınır

Özel olarak, kendi bünyesinde çalışan spor hekimlerinin randevu sistemi de tamamen özel randevu sistemine bağlıdır. Özellikle spor hekiminin bir randevu numarası bulunur. Ulaşılan bu numaradan asistan ile gerekli bilgiler sisteme kaydedilir ve kişinin hangi randevu aldığı belirtilir. Belli bir müessesede çalışan, devlet kadrosunda çalışmayan, spor hekimlerinin randevu alınış biçimi de direkt çalışılan kurum aranarak randevu istenir. Ayrıca bilinmelidir ki herhangi bir spor takımında Spor Hekimliği yapan kişilerden özel olarak randevu alınamaz. Randevu ancak çalıştığı spor takımından izin alınarak alınabilir. Spor takımı izin verdiği ölçütlerde hekimden özel olarak randevu sağlanır. Belirlenen randevu günü de hekim ile özel olarak bir yerde görüşülür ve gerekli tedavi ya da işlemler yapılır. Spor hekimliği hakkında detaylı bilgiler için https://tr.betservisi.net/ adresi olarak Bets10 sitesinden de bilgi alınabilir.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir